بازی

مروری بر داستان بازی Devil May Cry ؛ چرا شیطان گریه کرد؟

بازی های دویل می کرای (Devil May Cry) داستان و شخصیت های بسیار جذابی دارند و در فاصله چند روز مانده به عرضه Devil May Cry 5 قصد داریم مروری بر داستان این مجموعه داشته باشیم. با پلازامگ همراه باشید.

بازی‌های دویل می کرای (Devil May Cry)، ساخته شرکت کپکام هستند که قبلا مروری بر تاریخچه این فرنچایز محبوب و نحوه رشد و تبدیل شدن آن به مجموعه محبوب کنونی را داشته‌ایم. در ادامه مقالات مربوط به Devil May Cry قصد داریم مروری بر داستان این بازی‌ها داشته باشیم و وقایع هر قسمت را به صورت جداگانه بیان کنیم. البته داستان نسخه ریبوت Devil May Cry در این مطلب در نظر گرفته نشده است چرا که به نوعی مستقل از سری اصلی این مجموعه محسوب می‌شود. اگر هم قصد دارید اطلاعاتی از شماره ۵ به دست بیاورید حتما مقاله قبلی ما در این خصوص را مطالعه کنید. قبل از شروع، بهتر است بگوییم که ترتیب زمانی داستاناین مجموعه اخیرا تغییر کرده و وقایع دویل می کرای ۴ بعد از دویل می کرای ۲ رخ داده و دویل می کرای ۵ نیز پس از دویل می کرای ۴ رخ می‌دهد. اگر بخواهیم به ترتیب بیان کنیم، اول وقایع دویل می کرای ۳ و بعد ۱، ۲، ۴ و نهایتا ۵ رخ می‌دهند. اما ما در این نوشته وقایع داستانی را بر اساس زمان عرضه هر بازی مرتب کرده‌ایم که در صورت علاقه، می‌توانید مطالب را به ترتیبی که در بالا ذکر کردیم، مطالعه کنید. قبل از شروع، می‌توانید تریلر کوتاه جدیدی که کپکام اخیرا از داستان کل مجموعه Devil May Cry منتشر کرده را به همراه ویدیویی طولانی‌تر از داستان این مجموعه، تماشا کنید. با پلازامگ همراه باشید.

بازی Devil May Cry 4 از جایی آغاز می‌شود که شخصیت اصلی یعنی «نرو» (Nero) که شباهت زیادی به دانته و ویرجیل دارد، به سمت «خانه اپرا» (Opera House) که «محفل شمشیر» (Order of the Sword) در آنجا در حال برگزاری مراسمی است، حرکت می‌کند. «کریی» (Kyrie)، معشوقه نرو، در حال اجرای آهنگی است که در نهایت نرو قبل از اتمام اجرای او، به آنجا می‌رسد و به او هدیه‌ای می‌دهد که یک گردنبند است. در طی این مراسم، وقتی کشیش اعظم این محفل که «سانکتوس» (Sanctus) نام دارد، در حال اجرای دعایی است، ناگهان دانته از سقف وارد شده و با شلیک به او، سانکتوس را می‌کشد. سپس دانته شروع به کشتن بقیه اعضای محفل می‌کند و وقتی به «کریدو» (Credo) برادر کریی می‌رسد، دانته به سمت کریی نگاه می‌کند که در این حین، نرو برای محافظت از کریی به او حمله کرده و مبارزه بین این دو آغاز می‌شود. در طی این نبرد، قدرت درون بازوی سمت راست نرو که «دویل برینگر» (Devil Bringer) نام دارد، آزاد می‌شود. نرو با کمک آن، دانته را با استفاده از شمشیر خود او به مجسمه اسپاردا می‌چسباند. دانته با بیان اینکه نرو را دست کم گرفته، خودش را از مجسمه رها کرده و به نرو نشان می‌دهد که کسانی که از محفل کشته است، توسط نیروهایی شیطانی تسخیر شده بودند. دانته با گفتن این که نرو نسبت به بقیه متفاوت است، قبل از رسیدن نیروهای کمکی فرار می‌کند.

کریدو نرو را احضار کرده و از او می‌خواهد تا دانته را دستگیر کرده و به محفل بیاورد. پس از خروج از خانه اپرا، آن‌ها متوجه می‌شوند که شهر توسط ارتشی از شیاطین، مورد حمله قرار گرفته است. نرو از کریی و کریدو جدا شده و به مبارزه با شیاطین می‌پردازد. نرو در راه «قصر فورتونا» (Fortuna Castle) با عضو جدید محفل با نام «گلوریا» (Gloria) روبه‌رو می‌شود. در همین حین در زیر قصر، کریدو با کمک دانشمندی به نام «آگنوس» (Agnus) که متخصص استفاده از نیروهای شیطانی است همکاری کرده و سانکتوس را به صورت شیطانی که می‌تواند شکل انسانی خود را حفظ کند، دوباره به زندگی برمی‌گردانند.


About admin

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *